Trumpi ükskõiksust väljendanud käitumine terroriohvrite mälestuspäeval solvas paljusid ameeriklasi (AP/Scanpix)

Teisipäeval möödus 17 aastat New Yorgi kaksiktornidele suunatud ohvriterohkest terrorirünnakust. Mälestuspäeval oli oma roll ka president Donald Trumpil, kes väisas Pennsylvania osariiki. Kuid meeleolu, milles riigipea United Airlinesi lennu ohvreid mälestama saabus, on pahandanud paljusid ameeriklasi.

11. september oli nukker ja sünge päev, kuid näib, et presidendi mõtteisse kurvad mälestused sel hommikul ei mahtunud, kirjutab Vice. Trump alustas oma päeva järjekordse säutsuga Venemaa ja USA väidetavast kokkumängust. Alles seejärel jagas ta postitust 9/11 sündmuste kohta. 

Pisut hiljem ülistas ta juba Rudy Giulianit, oma advokaati, kes oli 17. aastat tagasi New Yorgi linnapea. 

Kõige kõnekam hetk Trumpi ükskõiksusest saabus aga siis, kui president oli saabunud Pennsylvaniasse, kus ta ühtäkki oma alahuult hammustades pigem jõusaali sobivaid liigutusi tegema hakkas. 

Jaga artiklit

3 kommentaari

G
gone  /   12:19, 13. sept 2018
Kui kogu aeg mälestada, nii jäädaksegi mälestama. Riigis tuleb kord lüüa, et tulevikus poleks tarvis uusii terrori mälestusmärke ehitada.
U
Uunu  /   12:02, 13. sept 2018
Ja meie valitsus näitab 1944. aasta Sinimägede lahingu mälestuse vastu üles suurt austust ja peab lugu viimastest sõjameestest?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis