Siseminister Andres Anvelt (Teet Malsroos)

Siseminister Andres Anvelt lubas kolmapäevases riigikogu infotunnis, et järgmisel aastal tõusevad nii politseinike, piirivalvurite kui ka päästjate palgad.

Anvelt ütles, et riigieelarve eelnõus lepiti kokku, et politsei- ja piirivalveameti palgatõusuks planeeritakse järgmisel aastal 12,9 miljonit eurot. "Kõige rohkem tõuseb just eesliinitöötajate, eelkõige patrullpolitseinike ja piirivalvurite palk," lubas Anvelt. 

Praegu on patrullpolitseinike ja piirivalvurite minimaalne põhipalk 1075 eurot. Järgmisest aastast peaks see summa tõusma 1280 euroni. "See on minimaalne, aga regionaalselt täitsa erinev, kuna on olemas ka regioonitasud. Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku siis palk olema 1700 eurot, Tallinnas natuke vähem ja läänes või lõunas, kus on ka inimeste värbamise vajadus väiksem, natuke teistsugune," sõnas Anvelt.

Päästjate palgad tõusevad 23,6 protsendi võrra. Seega peaks järgmisel aastal jõudma päästjate palk ilma lisatasudeta 1000 euroni. Kuna päästja palgast moodustavad suure osa ka lisatasud öösel ja nädalavahetusel töötamise eest, siis peaks palk tõusma 1100-1150 euroni.

Jaga artiklit

4 kommentaari

1
123  /   02:42, 15. sept 2018
Politseis on head palgad ja head töötingimused. Soovitan kõigil politseisse tööle minna.
V
vanasõna  /   17:40, 12. sept 2018
Hea mees kes lubabki!
Seni kipub ikka nii olema, et ennekõike tõusevad kabinetiülemuste palgad ja tänu nendele ka see staistiline KESKMINE-

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis