Andrus Ansip (ERLEND ŠTAUB)

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kandideerib ilmselt maikuus Euroopa Parlamendi valimistel ning sooviks samas ka jätkata Euroopa Komisjoni järgmise koosseisu liikmena. „Mulle meeldib see töö, mida ma teen,“ vahendab uudisteportaal ERR Ansipi sõnu.

„Ma arvan, et ma kandideerin. Ma ei ole seda 100 protsenti otsustanud, aga kasvõi selleks, et saada hinnang oma senisele tegevusele Euroopa Komisjoni asepresidendina leian, et ma peaksin kandideerima,“ ütles Ansip kolmapäeval Strasbourgis Eesti ajakirjanikega kohtudes.

Ühtlasi ütles Ansip, et ta ei kandideeri riigikogu valimistel, mis toimuvad järgmise aasta märtsis, vaid keskendub ainult Euroopa Parlamendi valimistele, mis toimuvad kaks kuud hiljem.

Et Ansipil oleks lootust pääseda uuesti Euroopa Komisjoni, peab tema koduerakond tegema riigikogu valimistel hea tulemuse, et uue valitsuse läbirääkimistel tugevat positsiooni hoida. Nii on lootust, et Ansip nimetatakse uueks Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadiks. Lisaks Ansipile on ka Indrek Tarand andnud teada, et jahib Euroopa Komisjoni voliniku kohta.

Jaga artiklit

37 kommentaari

E
Eesti poisid tulge üle!  /   12:37, 13. sept 2018
Seltsimees anzip tuleb hoopis Lapimaale saata. Ajal mil sm. anzop pukis oli, hakkas ta niigi per ses riiki veel viie rikkama riigi sekka viima, jätsid kümned tuhanded eestlased kodud maha ja põgenesid nälja eest Soome. Sm. anzipit vaikselt lõuna poole liigutades (ainult Soome laheni) jõuab ärakaranud eestlaste mass tagasi koju Eestisse!
S
siin alustatakse äkki järjekordset sigadust küttega , uurimist   /   09:37, 13. sept 2018
ei saagi tulla ju :P

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis