Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kinnitas kolmapäeval Strasbourg´is Euroopa parlamendis peetud kõnes, et komisjon toetab üleminekut alalisele suveajale ning kellakeeramine peab lõppema. Suveajale üleminekut pooldab teatavasti ka Eesti riigikogu Euroopa asjade komisjon. 

Müncheni Ülikooli meditsiinipsühholoogia instituudi teadur Till Roenneberg hoiatas ajalehes Die Welt, et igavene suveaeg tõstab riski haigestuda diabeeti, toob kaasa depressiooni ning tekitab magamis- ja õppimisprobleeme. Hoopis loomulikum oleks üleminek igavesele talveajale ehk vööndiajale.

Euroopa Liidu riikides peaks Euroopa Komisjoni ettepanekul lõppema kellakeeramine juba 2019. aastal ning liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega, täpsustas Euroopa Komisjoni veebileht. Otsus tuleb langetada hiljemalt tuleva aasta aprillis. 

Need liikmesriigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.

Jaga artiklit

214 kommentaari

O
Orochimaru  /   15:10, 18. sept 2018
Ega mulle ka see varane valgus ja kriiskav päike ei meeldi, depressiooni ja migreeni oht on suht suur.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis