Õhtulehe blogid

Andres Sõber | Eesti korvpalliliiga vajaks suurt reformi

20:33, 14. november 2018
Sellisel kujul Eesti meistrivõistluste pidamine on ennast ammendanud. Meil on ainult kuus meeskonda, koos Valgaga seitse. Nüüd oleks vaja midagi välja mõelda. See mõtlemine on väga lihtne - võistkondade arvu tuleb suurendada.
6

Deivil Tserp | Mart Seim liigub OM-medali kursil

00:05, 12. november 2018
Esmalt pöördun tõstmise olümpiavõitja Jaan Taltsi poole. Lugupeetud spordikorüfee, palun ära loe seda kommentaari – kirjatükiga tutvudes võib su vererõhk tõusta ja välistatud ei ole ka pöördumatud terviseprobleemid!
0

ARVUSTUS | „Sneguri armastus oli õuna nägu“ – tulevärk jõulude ajal

13:51, 9. november 2018
Tõsi, tulevärk on mõtteline ja verbaalne, ehkki säriseb kui säraküünal. Sest Eduard Tüür proosat kirjutades teisiti justkui ei saa, kui peab loopima mõtteuperpalle ja -kukerpalle üksteise otsa. Sestap on tekst tihe, lugejale hingamispause ei lubata ning võib hingeldama võtta.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Sellist Teise maailmasõja põhjal vändatud filmi pole sa kunagi varem näinud!

11:43, 9. november 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

„Elavate surnute“ sarjast lahkunud Andrew Lincoln naaseb kolmes täispikas filmis

11:22, 5. november 2018
Juulikuus jahmatas menuka teleseriaali „Elavad surnud“ staar Andrew Lincoln kõiki fänne uudisega, et tema tegelaskuju Rick Grimes jätab sarjaga peagi hüvasti. Käimasoleva üheksanda hooaja viiendas episoodis astuski Rick rambivalgusest välja, lubades enam mitte kunagi tagasi tulla. 
0

Ville Arike | Uus nurk: miks vajab korvpallikoondis tulemust

08:45, 5. november 2018
Eesti Korvpalliliit andis mõni kuu tagasi Euroopa katusorganisatsioonile ametlikult teada, et soovib korraldada 2021. aasta Vana Maailma meistrivõistluste finaalturniiri ühte alagruppi. Kõik on tore, julge pealehakkamine on pool võitu, aga on siiski üks detail, millele tasub tähelepanu pöörata.
0

Pluss, miinus, ennustus | Kalevi vägev võit, vutimeeste laatsaret, mida suudab Mart Seim MMil?

08:30, 5. november 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. novembri valik.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas Freddie Mercury oleks uhke... või tunneks häbi?

14:38, 2. november 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

ARVUSTUS | „Bohemian Rhapsody“ on filmina absoluutselt ebavajalik, aga...

12:43, 1. november 2018
Ei ole mingit kahtlust, et legendaarne Queen on muusikaajaloo üks olulisemaid (kui mitte see kõige-kõigem) bände eales ning siinkohal ei saa kogu seda vastutust asetada vaid ühe, vaid nelja üliandeka mehe õlgadele. Seega võiks ju loota, et kollektiivi elust jutustav linateos teeb neile ainult au… eks?
0

Andres Sõber: Tallinna Kalev/TLÜ võiks praeguse seisuga Eesti-Läti liiga finaalturniirile pääseda

14:07, 31. oktoober 2018
Kui oletame, et Kalev/Cramo, Riia VEF ja Ventspils saavad Eesti-Läti korvpalliliigas kõik finaalturniirile, siis ülejäänutest on mulle kõige selgema mulje jätnud Tallinna Kalev/TLÜ. Nende võidud on olnud napid, aga need lähevad siiski võiduna kirja. Nende vanker veereb praegu normaalselt ja praegu pakuksin viimase finaalturniirile pääseja kandidaadina välja just Kalevi.
0

Kuidas endised riigivanemad Pätsi kritiseerisid

00:01, 30. oktoober 2018
Täna 1936. aastal andsid neli endist riigivanemat riigivanem Konstantin Pätsile üle märgukirja, milles seisis, et riiki valitsetakse juba aastaid puuduliku õigusliku korraga. Pole ju ka teada, millal Päts kavatseb normaalse olukorra taastada. Võimud keelasid märgukirja avaldamise Eestis. See trükiti Helsingin Sanomates ja kihvtise ülevaate tegi ka Leningradis ilmunud kommunistlik Edasi.
8

Deivil Tserp | Eesti aasta sportlaste valimine tuleb põnev

19:30, 28. oktoober 2018
Eesti aasta nais- ja meessportlase valimine tekitab pahatihti kirgedemöllu. Pärast tulemuste selgumist on ikka keegi kas otse või läbi lillede mõista andnud, et lõpplahendus polnud õiglane. Kui olemasolevat reglementi ei muudeta, kuuleme tänavugi pettumusnoote.
2

Kuidas Narva nooruk olevat kardinaliks saanud

18:27, 28. oktoober 2018
„Õnnetu armastus Eesti tütarlapsesse tegi õigeusklikust koolipoisist kardinali,“ avab Uudisleht 28. oktoobril 1933 oma sensatsioonilise loo.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Unustage mardi- ja kadripäev, õudusfilme vaatame ikka halloweeni ajal!

12:20, 26. oktoober 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
4

ARVUSTUS | „Halloween“ ehk Mitu korda peab üht ja sama meest maha lööma!

11:58, 25. oktoober 2018
John Carpenteri poolt sünnitatud filmiseeria William Shatneri maskiga varustatud tummast külmaverelisest sarimõrtsukast Michael Myersist on iga-aastaselt halloweeni-aegsetel õudukaõhtutel au sees. Tänavu ei pea vanu osi uuesti üle vaatama, sest kinosaalid vallutatakse vanade tuttavate nägude poolt. Jah, Michael Myers on jälle tagasi ning seda juba (üheteist)kümnendat korda. Või teist, kui kõnealust filmi uskuda.
0

ARVUSTUS | „Haunting of the Hill House“ on kõige malbem õudukas, mida eales nähtud

13:32, 22. oktoober 2018
Iga teatud aja tagant roomab Netflixi tapeedi vahelt välja järjekordne ilmaimest seriaal, mis ülemaailmselt elevust tekitab ning mida hakatakse ülistama kui Jeesuse järgmist tulekut. „See on parem kui viilutatud leib“, öeldakse, kui jutuks tulevad „Narcos“, „Stranger Things“, „Daredevil“, „Black Mirror“ ja teised. Nüüd räägitakse sama õudussarja „Haunting of the Hill House“ kohta.
0

Pluss, miinus, ennustus | Jalgpallikoondise võlu ja valu, mida suudavad maadlejad MMil?

00:05, 22. oktoober 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 22. oktoobri valik.
0

Kuidas terroristid tahtsid Eesti riigijuhte tappa

21:04, 21. oktoober 2018
Omal ajal Eesti rahvusfašistide kogu asutanud, aga sealt varsti välja heidetud kohtualune Joosep Meibaum seletas 1935. aasta septembri lõpus sõjaringkonnakohtus, kuidas ta koos kohtualuse Jaan Lukuga arutanud, mismoodi tappa riigijuhte.
8

Deivil Tserp | Välistreener = sundvalik

19:28, 21. oktoober 2018
Viimasel ajal on Eesti sportlased uutele jahimaadele läinud lausa karjakaupa: mitmevõistleja Karel Tilga jätkab tippupürgimist USAs, maailmamere taha siirdusid ka ujujad Kertu Ly Alnek ja Sigrid Sepp, kettaheitja Martin Kupper ja kuulitõukaja Kristo Galeta alustasid koostööd islandlase Vesteinn Hafsteinssoni ning vasaraheitja Anna Maria Orel rootslase Stellan Kjellanderiga.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Film, mille tõttu me keset seanssi kinosaalist välja kõndisime

17:08, 19. oktoober 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

Andres Sõber: tere tulemast argipäeva, Tartu! TTÜ peaks neile viiest mängust neli ära taguma

15:59, 17. oktoober 2018
Viimase kolme aastaga langes Tartu komanda raskesse olukorda, umbes nagu meie Tarvas. Ainukesed, kes päästsid, olid Tartu ülikool ja natuke ka Tartu linn. Ülikool ei suutnud rasket koormat vedada ja minu arust tegid nad õige käigu – aitab küll kallipalgaliste mängijate toomisest ja teeme noortevõistkonna!
4

ARVUSTUS | Kahe karumõmmi nummiheitlus - Paddington vs. Puhh

13:34, 17. oktoober 2018
Aasta jooksul on filmisõpru külastanud kaks legendaarset karu – karupoeg Paddington endanimelise saaga teises osas ja karupoeg Puhh kohe kinodesse jõudvas filmis „Christopher Robin ja Karupoeg Puhh”. Õhtuleht pani karumõmmid vastamisi, et vaadata, mis neid ühendab ja mis eristab.
2

ARVUSTUS | Tahmanägu Aasias ehk miks see film üldse meile kinno toodi?

12:52, 16. oktoober 2018
Nüüd on neid filme kaks, millelt ma olen keset filmi ära kõndinud. Saage tuttavaks, "Crazy Rich Asians".
4

Mart Treial | Keskerakond katab Eestimaa jalgpallihallidega? Lõhnab populismi järele

17:53, 15. oktoober 2018
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ja noortekogu juht Jaan Männik esinesid nädalapäevad tagasi Õhtulehes revolutsioonilise valimislubadusega: katame Eesti jalgpallihallidega. Kõlav loosung, aga... 
5

Siim Kera | Soomlased tulid, nägid ja häbistasid

00:05, 15. oktoober 2018
Soome jalgpallikoondis võitis Eestit. Mis seal ikka. 0:1 kaotused ongi viimasel ajal koduseks saanud ning miks me peakski eeldama, et suudame alistada rahvusesinduse, kes näitab oma viimaste aastate parimat mängu ning kes on meist maailma edetabelis 40 kohta kõrgemal?
11

Pluss, miinus, ennustus | Tublid noorsportlased, vutimeeste nulliring ja Hamiltoni meistritiitel

00:05, 15. oktoober 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 15. oktoobri valik.
2

Kuidas Paldiski tuumakütus Eestist lahkus

19:04, 14. oktoober 2018
Oli 15. oktoober 1994. Kell näitas 9.53 hommikul, kui Paldiskist hakkas liikuma erirong, mille ohutuse tagamiseks oli raudteele varakult remont tehtud. Rongi alguses oli kolm tühja vagunit, siis neli erivagunit tuumakütusega, jälle tühje vaguneid ja lõpus piimjast klaasist akendega reisivagun. Seal istus Vene eriüksus.
3

FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas Ryan Gosling käis ikka päriselt Kuu peal?

12:05, 12. oktoober 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
2

Pedofiilianaljade tõttu Marveli filmist kinga saanud James Gunn liitub rivaali leeriga

12:48, 10. oktoober 2018
Menuka Marveli koomiksifilmi „Galaktika valvurid“ nüüdseks endine režissöör James Gunn sai sule sappa käesoleva aasta juulikuus. Põhjuseks olid tema aastatetagused maitsetud, valdavalt pedofiiliateemalised naljad Twitteris.
1

Pluss, miinus, ennustus | Kalevi vägev algus, Tänaku õnnetus ja vutikoondise väravaootus

00:15, 8. oktoober 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 8. oktoobri valik.
0

Kaarel Täll | Aus haikumeister

00:01, 8. oktoober 2018
Võimalik, et eelmisel nädalal ilmus kõigi aegade parim spordiraamat. Mõni päev enne vormel 1 Jaapani etappi nägi ilmavalgust ilusate valgete kaantega haikukogumik, autoriks 38aastane Espoost pärit Kimi-Matias Räikkönen, 2007. aasta vormel 1 maailmameister.
3

ARVUSTUS | „Venom“ on halb, aga Tom Hardyl on p*hhui ja see on positiivne!

16:34, 5. oktoober 2018
Välismaine press on „Venomit“ juba terve nädala materdanud ning väitnud, et Ämblikmehe vihavaenlasel põhinev koomiksifilm on suurem katastroof kui too saatuslik õhtu, mil Titanic Atlandi ookeani külmades vetes oma nina suure valge jääkamakaga vastamisi pani. Tegelikult pole asi *nii* hull.
3

ARVUSTUS | „Põrgu Jaan“ on apokalüptiline müsteerium, mis ühelegi küsimusele ei vasta

09:34, 5. oktoober 2018
Eesti vabariigi 100 aasta juubeliks valminud film “Põrgu Jaan” kutsub meid müstilisele rännakule 18. sajandi algusesse Põhjasõja järgsesse aega. Film viskab õhku hunniku küsimusi, kuid vastuseid neile ei anna.
27

FILMISAADE „DUUBEL“ | Lady Gaga ei ole suurem asi näitleja, aga...

15:47, 4. oktoober 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

Andres Sõber Kalev/Cramo kogenud abitreenerist: Kairys jääb teda liiga palju suu ammuli kuulama

18:14, 3. oktoober 2018
Mulje Eesti-Läti korvpalliliigast kisub pigem sinna positiivse poole. Meeskondi on rohkem kui oleks Eesti liigas.
5

ARVUSTUS | „Täht on sündinud” - armastus, joovastus ja kibe kaotusvalu

15:33, 3. oktoober 2018
Kas armastus jääb püsima, kui kallimate karjäärid neid halastamatult lahku tirivad? „Täht on sündinud” jutustab loo Bradley Cooperi ja Lady Gaga kehastatud muusikutepaari Jacki ja Ally suhte tugevusest, unistuste täitumisest ja armsama nimel kõige ohverdamisest.
1

Siim Kera | Mait Toom vs. Flora fännid – kes kiusas keda?

17:56, 2. oktoober 2018
Puuriluku Mait Toomi juhtum tundub ajuvaba. Esindad seitsmendat aastat Tallinna Florat, järsku kaotad jalgpalliplatsil viivuks enesevalitsuse ning näitad tribüünilt sinu suunas sõnu loopinud oma tiimi fännidele keskmist sõrme, päevad hiljem enam meeskonda ei esinda. 
7

Kuidas selgeltnägijad pakkusid blondi ja brünetti

00:29, 1. oktoober 2018
Selgeltnägijaist, käetarkadest ja hiromantidest kubises Tallinn ka esimese vabariigi ajal. Neid, kes usaldasid oma reklaami ka ajalehtedesse mahutada, külastas Uudislehe reporter ja andis 1936. aasta oktoobri alul ülevaate, kuidas talle kalli raha eest muinasjutte vesteti. 
2

Karl Juhkami | Meister, keda ei teata

00:10, 1. oktoober 2018
2014. aastal jälgis kokku 1,1 miljardit inimest seda, kuidas Saksamaa jalgpallikoondis Brasiilias toimunud MM-finaalis lisaajal Argentina jalgpallikoondisele säru tegi ning neljandat korda oma ajaloos maailmameistriks krooniti. See on 15% kogu maailma elanikest!
2

Pluss, miinus, ennustus | Särav Kontaveit, piinlik jalgpallimaastik ja Tänak Walesis

00:10, 1. oktoober 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 1. oktoobri valik.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Eelista eestimaist – seda ka filmide puhul!

14:31, 28. september 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

Mart Treial | Miks on tulistamismängud vägivaldsemad kui vehklemine?

17:30, 27. september 2018
Põhi- ja keskkooli ajal juhtus tihti, et tulistasime sõpradega poole ööni relvadest teisi inimesi, sest see oli nakatavalt lõbus ja seltskondlik tegevus. 
4

ARVUSTUS | Kodumaine kirjandusmaastik on saanud rikkamaks ühe erootilise romaani võrra

12:38, 25. september 2018
Kas mäletate veel hetke, kuidas miljonid naised üle maailma hullusid "50 halli varjundi" peale? Nüüd on aga üks eestlanna otsustanud pisut vürtsitada kodumaist kirjandusmaastikku ning saanud kaante vahele rohkete intiimstseenidega vürtsitatud romaani "Cougar".
10

ARVUSTUS | Kaka on alati naljakas ehk kuidas „American Vandal“ uue hooajaga s*tast saia tegi

16:47, 24. september 2018
Netflixi omatoodang „American Vandal“ võttis mullu tõsiste krimidokkide formaadi ning tegi sellega imelist huumorit. Esimese hooaja kaheksa episoodi keerlesid kõik ühe küsimuse ümber: „Kes joonistas kooliõpetajate autodele suured peenised?!“
2

Mart Treial | Korvpalliliidu uhke loosung tekitas väga palju vastuseta küsimusi

14:46, 24. september 2018
"Eesti korvpallikoondis 2025. aasta EMil kaheksa sekka!"
4

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas Danske pakub 200 miljonit altkäemaksu?

09:23, 24. september 2018
Eelmisel nädalal avaldas Danske pank sisejuurdluse raporti, mis uuris Danske panga Eesti filiaali kaudu toimunud rahapesu. Taani advokaadibüroost Bruun & Hjejle tellitud raport läks maksma üüratud 27 miljonit eurot. 
43

Ville Arike | Terve Eesti sport vajab Masterplaani

00:09, 24. september 2018
Eesti Korvpalliliidu spordidirektor Alar Varrak esitles eelmisel nädalal alaliidu uut arengustrateegiat. Seda saab hinnata positiivselt, põhimõtted on õiged ja eesmärke peabki seadma. Ent tegelikult vajavad nii korvpall kui ka põhimõtteliselt kõik teised alad veel palju enamat.
12

Pluss, miinus, ennustus | Metsik Hunt, irratsionaalne WADA ja meelierutav Kalev/Cramo

00:01, 24. september 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb väikese ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 24. septembri valik.
0

Kuidas käivitus operatsioon Vulkaan

17:06, 23. september 2018
Pole selge, kas välisminister Karl Selter 1939. aastal Moskvasse lennates ja seal 24. septembril kell 9 õhtul NSV Liidu välisasjade rahvakomissari Vjatšeslav Molotoviga kohtudes teadis, et Eesti piiridel on rünnakuvalmis kümneid tuhandeid mehi, sadu tanke ja lennukeid.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Hollywood, jäta Arnold Schwarzeneggeri klassika rahule!

11:23, 21. september 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
1

Lugejakiri Ameerikast: EV 100 auks - sada liikluslaipa?

19:43, 20. september 2018
Eelmise riigikorra ajal viskusid Pavlik Morozovid kuulipildujatele, kinkides oma elu suure kodumaa jaoks. EV 100 puhul on vist kampaania 100 laipa liikluses, sest eestlased viskuvad järjekindlalt nii oranžide rongide ette kui laupkokkupõrgetes vastassuunavööndisse. Millest selline eneseohverdus? Sõna otsese mõttes...
24

ARVUSTUS | Käsi püsti! Kes tahab olla meisterdetektiiv Sherlock Holmes?

16:14, 20. september 2018
Stewart Rossi raamat „Lahenda nagu Sherlock“ ei vaja erilist tutvustust. Kui teose pealkiri ei ütle lugejale piisavalt selgelt, mis teda ees ootab, on parem raamat sootuks kõrvale panna. Sellisel juhul ootab ees vaid peavalu ja frustratsioon.
1

KATRIN LUSTI BLOGI | Eesti Panga suured valed, väiksed valed ja statistika

13:47, 20. september 2018
Paar päeva tagasi avaldas Eesti Panga asepresident Madis Müller  Õhtulehes ilmunud arvamusloos (kommenteerides Danske panga rahapesu skandaali), et Danske panka läbinud 150 miljardit musta raha on kõigest viis protsenti Eesti pankadest läbi käinud summadest. 
39

Kuidas 1944. aastal taas sinimustvalge heisati

07:09, 20. september 2018
Eesti lipp kerkis uuesti Pika Hermanni torni 20. septembril 1944, kui sakslased olid paaniliselt lahkumas ja venelased polnud veel linna jõudnud. 
0

Andres Sõbra masterplaan: anname koondislastele raha ja lõpetame hülgemöla!

22:40, 19. september 2018
Eesti korvpallikoondise MM-valikmängudes Saksamaa ja Serbia vastu oli mängimisest asi väga kaugel. Mõtted jooksid selle peale, mis seis on nii, nagu ta praegu on. Sõpruskohtumises saadi Belgialt 40ga, siis Saksamaalt ka 40ga. Serbia mängis meiega kassi ja hiirt.
32

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis