Ave Ameerikas | Blogid

Lugejakiri Ameerikast: EV 100 auks - sada liikluslaipa?

19:43, 20. september 2018
Eelmise riigikorra ajal viskusid Pavlik Morozovid kuulipildujatele, kinkides oma elu suure kodumaa jaoks. EV 100 puhul on vist kampaania 100 laipa liikluses, sest eestlased viskuvad järjekindlalt nii oranžide rongide ette kui laupkokkupõrgetes vastassuunavööndisse. Millest selline eneseohverdus? Sõna otsese mõttes...
24

Viikingite vallatus 

18:53, 23. juuli 2018
Kas teadsite, et Moskva eestipärane nimi on Mustvee? Olete te kunagi mõelnud, miks eestlastel on spetsiaalne nimi kaheksa ilmakaare jaoks, kui enamus keeltes on kirde, kagu, edela ja loode suuna vaste ainult nelja ilmakaare liitsõna? North East või Nord Ost jne.
4

Miks õppida ja mida õppida?

15:09, 1. veebruar 2018
Enda arendamine on tänapäeval saanud üha olulisemaks. Kiired muutused ühiskonnas ning tehnoloogia pidev areng nõuavad, et teadmised ja oskused käiksid ajaga kaasas. Seetõttu pöörataksegi pilk üha enam elukestva õppe poole.
0

VÄGEV DUELL! Ustjogov ei suutnud Lahti MMi teatesõidus Norrat alistada, eestlased said ringiga sisse ja Rehemaa proovida ei saanudki

15:16, 3. märts 2017
Lahti MMil jätkasid täna murdmaasuusatajad meeste teatesõiduga, kui 4x10 kilomeetri distantsil oli juba avavahetuse järel selge, et kirkaima medali eest võitlevad vaid kaks riiki. 
15

Sinikad, must ja valge

22:02, 23. veebruar 2016
Kahekümne viie aasta jooksul on märgatavalt kahanenud inimeste hulk, kes minuga siin esimest korda tutvust tehes peaks tunnistama, et nad Eestist varem kuulnud ei ole. Tihtilugu on nad isegi kohal käinud, olgu selleks kasvõi mõnetunnine tiir Tallinna vanalinnas Balti mere kruiisi jooksul või põgus komandeering.
48

Ave Ameerikas: erinevate kultuuride lõimumine käis Kölnis nihukese vardiga, et kohalikel näitsikutel vuplid ribadeks

20:21, 8. jaanuar 2016
Olen harjunud, et minu loogilisest ja kainest mõistusest juhinduvat ning ajaloolistele seostele tuginevat mõtteviisi peavad paljud väga vanamoeliseks. Konservatiiv! Vandenõu teoreetik! Nats! Sallimatu! Heal lapsel mitu nime.
83

Vabatahtlikud väliseestlased

19:17, 12. november 2015
Üheks suureks põhjuseks, miks mulle Ameerikas tundub just Idakallas kõige kodusem, on siinsed neli aastaaega. Californias, Texases ja Floridas elades ei tekkinud kunagi sellist naturaalset rütmi, kus tööd ja tegememised jaguneksid orgaaniliselt. Eks eestlane ole ikka harjunud suve- ja talvetoimetustega. Rääkimata sellest, kui mõnus on jälgida muutuseid looduses ja rõõmustada nii esimese lubehelbe kui pakatavate pungade üle.
4

California Blue

18:30, 6. oktoober 2015
Saabume Los Angeles´ i lennuväljale peale kuuetunnist lendu. Oleks lennumasin New Yorgist kursi ida poole võtnud, jõuaks sama ajaga Euroopasse.
11

Alati valmis!

23:14, 17. august 2015
Eesti Arhiiv Ühendriikides asub väikeses Lakewoodis New Jerseys, paari tunni kaugusel New Yorgi kesklinnast. Nii ei satu keegi meie juurde juhuslikult. 10. augustil oli meil seda suurem heameel vastu võtta külalisi kodumaalt – neli Eestis tegutsevat skautlikku noortejuhti, kes osalesid Kajaka salga õppeprogrammis.
6

Kallid kommentaatorid!

07:53, 5. august 2015
Kõigepealt tahan teid tänada, kes te kõik blogi lugemiseks oma sisutihedast päevast spetsiaalselt minu jaoks aega maha võtsite ja vabatahtlikult selles sotsiaalses eksperimendis osalesite!
52

Lilleke rohus

18:01, 4. august 2015
Arhiivis on meil ilus komme, et kui keegi on kodumaal rändamas käinud ja pilte teinud, siis jagame neid kõigiga. Minul oli koduskäigust kogunenud üle tuhande ülesvõtte, digiga ei pea enam õnneks nii planeerima nagu vanasti päris filmiga tehtud sai.
7

Blondiin Teaduste Akadeemias

07:23, 16. juuli 2015
Täidan oma tibipäevi lastele eesti keele mitte-õpetamisega, super-luks pesumasina pealt-poolt imetlemisega ja vähemalt ühe meie viiest keskkonda saastava peenisepikendusautoga ringi sõites. Seda kõike muidugi väga ülekaalulisena ja kohutavalt viletsat õigekirja kasutades.
11

Väikeste Lõõtspillide Ühing

21:36, 4. juuli 2015
Olen hetkel kallil kodumaal. Veendusin Väikeste Lõõtspillide Ühingu tänasel, 4.juuli kontserdil Raekoja platsil, et Eestimaa suvised sääsed ja gay-püksid ei ole teps mitte hea kombinatsioon.
11

Mehed seebiks!

20:02, 2. juuni 2015
USAs lööb laineid endise tipp-sportlase ja iidoli Bruce Jenner´i vabatahtlik naiseks hakkamine. Poseerib teine Vanity Fair ajakirja kaanel, implanaadid rinnas ja ´´saba´´ jalge vahel. Seda oli ammu hoomata, et nende abielus Kris Kardashian´iga olid püksid naise jalas. Nüüd siis on Bruce, vabandust Caitlyn, talle oma munad ka üle andnud.
24

Baltimore mässab ebaefektiivselt

22:23, 28. aprill 2015
Eile läks minu kodukandist umbes kahe tunni kaugusel asuvas David Hasselhoffi sünnilinnas Baltimore´is madinaks.
11

Kalevipoeg ja Jeesus

23:43, 30. märts 2015
Mis need müüdid ja legendid tegelikult ikka muud on, kui kuulujutud. Üleskirjutamata rahvaluule on alati olnud fluiidne. Nii muutuvad vägiteod aegamööda heroilisemaks ja kuriteod verdtarretavamaks.
20

Kuidas ma mehi taga ajan

20:26, 16. märts 2015
Istun siin praegu kodus, kuigi on esmaspäeva hommikupoolik ja peaksin tegelikult juba ammu tööpostil olema. Olen kokkulepitud ajaks end riidesse pannud ja juuksedki kamminud. Kiikan aeg-ajalt ootusärevalt akna poole aga keda pole, see on mees keda ootan.
18

Draakonid asusid Ameerikat vallutama

23:49, 25. veebruar 2015
Paar viimast päeva säutsus sotsiaalmeedia Draakonite ootuses nii intensiivselt, nagu oleks Biitlid Ameerika poole teele asunud.
6

Lumi alistas New Yorgi

08:13, 27. jaanuar 2015
Nagu ikka, algas ka minu tänane hommik piimaga tee kõrvale läpaka peal internetis kiiresti ajalehti sirvides. Teed rüübates vaatasin fotosid, kuidas Ukrainas Mariupoli trollipeatuses 30 tsiviilelanikku surma said. Näiteks istub üks vanem mees trollis sirgelt aga surnult, pea lõhki nagu maha kukkunud arbuus. Verelombid, klaasikillud. Möödakäijad stoiliselt pealt vaatamas. Troll ise sõelapõhjaks lastud ja läheb ilmselt mahakandmisele. Kujutan ette, kuidas õige varsti võib sama stseen korduda number 2 trollis Szolnoki peatuses Mustamäel. Ega venelast ju keegi peatada julge.
40

Verine vaatemäng Eesti Kirikus USAs

19:40, 18. november 2014
Need, kes arvavad, et arhiivis on igav töötada, eksivad väga. Eile oli meil rohkem äksjonit, kui keegi oleks osanud ette kujutada.
3

Kui lööb, siis armastab!

23:43, 10. oktoober 2014
Nii USA kui Eesti meedias on taaskord päevakorrale kerkinud koduvägivalla teema. NFL (National Football League on Ameerika jalgpalli kesk-organisatsioon) andis hiljuti Baltimore Ravens mängijale Ray Rice´ile tähtajatu mängukeelu, kuna meediasse lekkis turvavideo sellest, kuidas ta oma kihlatut Janay Palmer´it Atlantic City Revel kasiino liftis nii kõvasti näkku lõi, et naine kaotas teadvuse.
7

Eesti Arhiiv 50!

19:46, 25. september 2014
Eesti Arhiivis Ühendriikides (EAÜ) on selle aasta september olnud erakordselt töörohke. Tagasihoidlik hoone Lakewoodis, New Jersey’s, on maast laeni täis karpe, kaste ja kilekotte tuhandete annetatud raamatutega, nii eesti kui ingliskeelsetega.
2

Eestile

22:51, 21. august 2014
Lakewoodi Eesti Ühing palus mul esineda nende pidulikul üritusel, aga kuna olen ise samal ajal Californias, siis panin oma mälestused Eesti taasiseseisvumise kohta kirja ja neevad tulevad seal siis ettelugemisele. Ehk huvitab koduseidki. Kui ei, siis palun ärge oma aega raisake ja edasi lugegege. Muuseas, juurde lisatud foto on meie oma aias kasvavatest rukkililledest.
12

Munadega mehed

08:17, 30. juuli 2014
Seekord inspireerisid mind taas mehed. Eriti munadega mehed nagu Augustibluusi korraldajad, kes omaarust kõval tegijal nagu Steven Seagal, festivalil osalemise ära keelasid. Oleks Eestis selliseid julgeid mehi rohkem! Ega enne Eestis midagi eriti ei muutu, kui plats puhtaks lüüakse. Siis ehk viimaks tunneks munadega mehed nagu Mart Niklus ja tema aatekaaslased (keda praegu moes mõnitada), et nende julgus, põhimõttekindlus ja eneseohverdus ka midagi väärt olid.
30

Nutitelefonide vasikavaimustus

07:51, 2. juuli 2014
Täna meenutas kallis sugulane Eveli mulle ühte lustakat seika meie ühisest lapsepõlvest, mis toona oli iseenest mõistetav, tagantjärele siit kaugelt maalt aga idüllilisem  kui "Väike Illimar" ja "Kevade" kokku.
11

Piiritu piiritus ehk miks eesti mees end silmituks joob?

21:21, 26. juuni 2014
Lugesin just siitsamast Õhtulehest Naissaarel toimunud kohutavast juhtumist, kus õnnetu meeshing arvas jaanipäeval olevat vägijoogist niipalju väge ammutanud, et uskus end lausa tulekindlaks muutuvat.
64

New Yorgi staarstripparid

09:38, 15. juuni 2014
Minu kallis sõbranna ja fotograafist kolleegi Alexandra ärasaatmisõhtu algas väga viisakalt. Ta kolib Indianasse ja abiellub seal pesuehtsa inglasega, kes Ameerikas töötab jalgpallitreenerina. Inglise stiilis aiapidu, kella viie tee, võileivakeste ja koogikestega, külalistel oli palutud kanda kübaraid. Kuna meie kandis sobivaid kübaraid saada polnud, meisterdasin nii endale, kui Alexandrale peakaunistused ise. Üldmulje polnud sugugi kehvem kui kuninganna vastuvõtt Buckinghami palees.
9

Kõik liputama!

18:40, 10. juuni 2014
Mäletan kooliajast, et ühel hetkel said väga populaarseks sääresoojendajad. Ehk oli tegemist teleseriaaliga Fame või oli Flashdance just ekraanidele tulnud, igatahes patseerisid kõik neiud ringi nagu eelsoojendatud baleriinid. Kuna minul siis veel välismaal nii häid tuttavaid polnud, kelle käest heleroosasid või helesiniseid sääresoojendajaid välja nuiata, haaras mu nutikas vanaema sukavardad ja kudus ühe päevaga need villased torud valmis. Ja olingi sama popp kui klassiõed.
9

Welcome to EstOmniva!!!

22:34, 4. juuni 2014
Mis värk teil seal Eestis käib? Harilikult saan ikka mina hurjutada konarliku keelekasutuse ja "vigadest kubiseva" õigekirja pärast! Tore, et solidaarsusest on nüüd lausa Eesti riik ise hakanud kasutama mingit estlish segapudru, nagu näiteks silt endistest piinakambritest super luks korteriteks euroremonditud Pagari One. Nüüd siis jälle tegemist mingi onaneerimisega, sedapuhku Eesti Postiteenistuse poolt.
13

Kommud ja natsid

07:55, 26. mai 2014
Täna on Ameerikas Memorial Day ehk langenud sõdurite mälestamispäev. Nagu inim-ajaloos ikka, saadetakse rindele etturiteks ja kahurilihaks harilikud inimesed. Suured juhid ja õpetajad mängivad oma maniakaalseid sõjamänge suurest soojast tugitoolist käske jagades. Need soldatid, kes eluga tagasi tulevad, saavad tänutäheks ordeni, eluaegsed košmaarid ja piinarikkad terviseprobleemid...
15

ERINEVUS NIKASTAB ehk heterod kapist välja!

22:18, 13. mai 2014
"Midagi on siin Taani riigis mäda," hädaldas Hamlet. Ja ongi! Eurovisioni pederastia paraad oli järjekordne imal-ilmekas näide propagandast, mille tegelikust sihist kaasamäägiv lambakari aru ei saa. Soovitan tutvuda sellise terminiga nagu eugeenika.
132

Eesti naised, mis teil viga on?

22:07, 8. mai 2014
Ei noh, tõesti?! Juhtusin siitsamast Õhtulehest lugema artiklit "Maamees: tahan väga peret ja lapsi, aga naised otsivad paremat". Enamus kommentaare sellele loole tõestasid ilmekalt, miks eesti rahvas väljasuremisohus on.
65

Minge New Yorgi Per Se!

20:06, 29. aprill 2014
Jah, New Yorgis on tõesti sellise lustaka nimega restoran, mis võitis just maailma restoranide edetabelis 30-nda koha. Tegemist on hoopis prantsuskeelse ütlusega, mis maakeeli tähendab ´´ise´´.
11

Maa tuleb täita lastega!

20:36, 23. aprill 2014
Kevad on uuestisünni ja paljunemise aeg. Olgu selleks Lihavõtte pühad (Easter) või hulka vanem Ishtar. Jänkud, munast kooruvad tibud ... no enam sümboolsem ei saa sigimise kohta ollagi! Teades naiste üldist imetlust vormiriietes machomeeste kohta ja eesti neidude eelistust väljamaameeste kohta, pakun välja, et nii umbes, ütleme üheksa kuu pärast täheldame mitmete pisijänkide lisandumist Eesti iibe suurendamisele. Piibelgi ütleb, ja see on ometi raamat, kus KÕIK tõed sehes on, et "tehke sugu ja saage teid palju".
9

Eesti elab ja õitseb Põhja-Ameerikas

07:39, 9. aprill 2014
Toronto on nagu siil udus. Vihmavarju pole otseselt nagu vaja, aga ilma selleta pärlendab nägu peagi veepiiskadest kui äsja värskendatud juurvili supermarketi letis.
4

Head sõbrapäeva!

11:13, 14. veebruar 2014
Valentinipäev on üks neist üsna mõttetuist pühadest, mida propageerib kommerts. Lillede hinnad tõusevad sel nädalal vähemalt kolmekordseks ja südamekujuliste shokolaadikarpide virnad igas poes kuulutavad, et kui sa mind ei osta, oled vilets boyfriend.
0

Ave Ameerikas: abivalmis ameeriklased

12:40, 7. veebruar 2014
Hiljuti oli juttu, kuidas eriolukorrad nagu lumetorm ameeriklasi üksteisele lähendab ning naaber naabrit aitab.
11

Külmalaine USA Idarannikul

18:32, 7. jaanuar 2014
Nagu uudistes tavaline, tehakse igast ilma-muutusest sensatsioon. Nii ei kuule siin kunagi lumesajust, ikka hüütakse seda lumetormiks, kuigi taevast langeb rahulikult paar helvest, mis ehk vaksa paksuselt maa korraks valgeks katavad.
3

Suured rinnad

18:31, 17. detsember 2013
Ameerikasse kolinud võõramaalasena olen ikka kohalikke tavasid võimaluse korral austada püüdnud. Nii näiteks on kohustuslik kaks korda aastas kalkunit küpsetada. Tänupühadeks ja jõuludeks. Kalkuni maitse pole mulle kunagi meeldinud, ükskõik mis ürtidega teda sisse määrida. Aastate jooksul on mu pere õnneks Eesti toitudega sedavõrd harjunud, et jõuludeks on seapraad ja hapukapsad oodatud maiustus. Vahel ka mu teiste esivanemate menüü ehk Rootsi stiilis õhtusöök küpsetatud lõhe ja sinepikastmega.
9

Tänitamist tänupühadest

07:25, 28. november 2013
Meil on üks eakas sugulane, kes iga-aastase sihikindlusega küsib, et kuidas siis minu vanemad ka Thanksgiving püha tähistavad. Igal aastal selgitan kannatlikult, et neil Eestis ei ole sihukest tänupüha. Jõulud on, ja Lihavõttepühad on, aga Thanksgiving´ut teps mitte. Mille peale mu abikaasa tavaliselt lisab, et kui ka oleks, siis minu vanemad seda ei tähistaks, sest eestlased oleks selles kontekstis indiaanlased, kellel sissetungijate poolt nahk üle kõrvade tõmmati.
5

Veri on paksem kui vesi

20:13, 14. november 2013
"Palun tuleta mulle meelde, et ma külmutuskapist vere välja võtan!"
2

Mind diskrimineeritakse!

17:37, 1. november 2013
Asi sai alguse college´is. Nimelt sain fotograafi diplomi (Applied Science of Photographic Imaging) Philadelphias, mis teatavasti on üks suuremaid mustanahaliste linnasid. Või tohin ütelda neegrite? Või peaksin ütlema aafriklaste? Aafrika-ameeriklaste? Igastahes kordus nagu kellavärk igal hommikul stseen, kus trobikond tudengeid korraga sissekäigu poole läheneb. Minust tumedama pigmendiga noormees hoiab viisakalt ust lahti, trobikond minust suuremate huultega näitsikuid (kes silmnähtavalt ei olnud noormehe isiklikud tuttavad, vaid juhtusid lihtsalt samal ajal ukse juurde) sisenevad, ja neile järgneb too viisakas noormees. Uks langeb kolksti kinni minu nina all kinni.
31

Date Night

21:26, 24. oktoober 2013
Meil siin on populaarne selline asi nagu Date Night ehk oma abikaasaga kohtamas käimine. Loomulikult on üsna levinud ka käia kohtamas ka kellegi teise abikaasaga, aga see ei puutu praegusesse teemasse.
4

Kuhu ma kadusin?

23:28, 13. oktoober 2013
"Kuuldused minu surmast on suuresti liialdatud," kirjutas kunagi enda kohta Mark Twain. Nüüd mõistan, mida ta mõtles.
2

Head emadepäeva!

15:45, 13. mai 2013
"Ma armastan oma lapsi nii palju, et olen valmis laskma neil end vihata." Nõnda lausus kuulus Ameerika näitleja ja koomik Carol Burnett, kes ei kõhelnud oma narkomaanist tütart vanglasse visata, kuna see oli viimane võimalus teda uimastitest lõplikult võõrustada. Tol hetkel muidugi tundis tütar end petetuna ja vihkas oma ema. Aasta hiljem, täie kaine karske mõistuse juures, tänas teda oma elu päästmise eest.
3

Suured sulid tõllas, väiksed sulid võllas

14:00, 17. märts 2013
Nii oli, on ja jääb. Ja nii igal maal. Eestis pistab mõni vunts taskusse 10 miljonit ja suundub siis Brüsselisse.  USA-s alustavad onud iga nädal uut sõda, et oma taskuid täita. Tavalise, tööd rügava ja maksu maksva inimese ajab sihuke asi närvi. Seda muidugi juhul, kui ta tööst kurnatud ja olmemuredest muserdatud ajunatukeses mingit loogikavõimet veel üldse säilinud on.
6

Eesti 95, juhhei!

16:57, 25. veebruar 2013
Eesti Vabariigi 95. aastapäev algas Ameerikas suure pauguga. Nimelt käisime abikaasaga lasketiirus kätt harjutamas. Igaks juhuks. Otse loomulikult heiskasime maja ette trikoloori ja soovisime armsale Eestimaale pikka iga. Nüüd rüüpan proseccot ja mõtisklen kodumaa suure juubeli üle.
11

Head lõppu ja uut algust!

21:37, 21. detsember 2012
Noh, maailma lõpp jäi jälle tulemata! Eks mõne aja pärast antakse teada uus kuupäev, siis teab uuesti tuletikke varuma hakata. Seniks aga keskendugem perele ja Jõulurahule ja lõpetagem vingumine! Nagu presidentki meid üles kutsus. Ju see näljaste irisemine segab nende jõulurahu ja hakkab, ausalt öelda, täiega närvidele käima.
6

S!tu purki

21:21, 25. oktoober 2012
Juhtusin lehest lugema õõvastavat artiklit. Ei, seekord polnudki tegu pekstud koerte või koolilastega, juttu oli hoopis "moodsast kunstist". Jutumärgid on selle termini kohta kohustuslikud, sest päris kunstist, isegi halvast, magedast kunstist, on asi kaugel. Väga kaugel. Lausa nii kaugel, kui vanasti peldikud elumajast Eesti talu õuel.
9

Uued väliseestlased

21:38, 8. oktoober 2012
On laupäev ja asusin just rabarberi kooki tegema, kui otsustasin arvutist korraks e-meile tshekata ja ennäe, emmelt saabus just teade, et olen kohe esimene. Raamatus,mis just ilmus. Pealkirjaks "Uued väliseestlased".Mõnda aega tagasi võttis minuga kontakti üks selle projekti vedajaid Miina Saarna, kes palus, et oma Ameerikasse saabumise loo kirja paneksin ja paar fotot lisaksin. Ausalt öeldes, polnud ma eriti põnevil, sest selliseid palveid on saabunud varemgi. Põhiliselt üliõpilaste poolt, kes mingit retsensiooni või uurimustööd meist teevad. Väliseestlane on ju nii suhteline mõiste. Aga noh, tore, et meid ikka studeeritakse ja liigitada püütakse.Mulle endale seostub väliseestindus siiani Stokholmi Eesti Maja kurjade pensionäridega, nende esimeste tõeliste väliseestlastega, kes sõja ajal paatidega Eestist põgenesid ja nüüd kiivalt ühte hoidsid, kõiki uustulnukaid kahtlaselt põrnitsedes. Sest kõik uustulnukad on ju kindlasti kas vene nuhid või Viru ärikad.
10

Hõissa, hõbe!

17:21, 3. september 2012
On ilus laupäeva õhtu. Kuuldavasti olevat päikene sel suvel Eestis üsna haruldane nähtus, kuid nüüd siras see küll veel kõrges kaares, kui me auto maanteelt sohu sõitis. Lombilisel kruusateel osavat slaalomit sõites juhib Külliki meid küla kultuurimaja-suuruse eramu juurde. Küllikist kiirgab positiivset energiat õhtupäikesega võidu. Meenutame, kuidas koos sai vahvleid küpsetatud ja telefoni teel poistega flirditud. Eksootilise brünetina oli ta mu esimene muusa, vapralt kannatades tundidepikkuseid fotosessioone, kui ma erinevate valgustuste ja säriaegadega eksperimenteerisin. Tema portreed on siiani mu mapis aukohal.
8

Welcome to Estonia

20:08, 23. august 2012
Meie Euroopa turnee algas solvangute ja seaduserikkumistega. Kuna lennukeid vahetades oli Pariisis peaaegu terve päev aega ringi vaadata, sättisime kogu oma pagasi ehk neli ranitsa-suurust seljakotti hoiuruumi ja võtsime takso.
4

Põrgukuumus või lõpmatu vihmasadu?

20:03, 23. august 2012
Ameerikat vintsutab viimase viiekümne aasta suurim põud. Meiekandis New Jersey osariigis on terve suvi olnud 30-40kraadine leitsak. Aegajalt on niiskus pea 100 protsenti ja see teeb asja veelgi hullemaks, olemine kui kuumas kasvuhoones. Tunned, kuidas õues lausa hapnikku ei jätku ja nii on enamus suvest möödunud kinnistes ruumides - konditsioneeritud jahedast autost konditsioneeritud tuppa.
51

Jaanipäev

14:26, 2. juuli 2012
Et me Ameerika Jaanipäev ikka võimalikult koduselt tunduks, mobiliseerus sääskede armee täie võimsusega. Ning kui välikaminas lõkke süütamiseni oli jäänud vaid paar minutit, asendus neljakümne kraadine leitsak suure raske äikesevihmaga. Õnneks loitsid peenramaa servale rivistatud tõrvikud ilmast hoolimata. Abikaasa viis sashlõki grillimise ja värskete maisitõlvikute röstimise eduka lõpuni suure vihmavarju all.
4

Küüditamine, küünlad ja pöidlaküüt

16:41, 28. märts 2012
Üleeile oli New Yorgi Eesti Majas tihe päev.
5

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis