Õhtulehe raamatublogi

ARVUSTUS | „Sneguri armastus oli õuna nägu“ – tulevärk jõulude ajal

13:51, 9. november 2018
Tõsi, tulevärk on mõtteline ja verbaalne, ehkki säriseb kui säraküünal. Sest Eduard Tüür proosat kirjutades teisiti justkui ei saa, kui peab loopima mõtteuperpalle ja -kukerpalle üksteise otsa. Sestap on tekst tihe, lugejale hingamispause ei lubata ning võib hingeldama võtta.
0

ARVUSTUS | Kodumaine kirjandusmaastik on saanud rikkamaks ühe erootilise romaani võrra

12:38, 25. september 2018
Kas mäletate veel hetke, kuidas miljonid naised üle maailma hullusid "50 halli varjundi" peale? Nüüd on aga üks eestlanna otsustanud pisut vürtsitada kodumaist kirjandusmaastikku ning saanud kaante vahele rohkete intiimstseenidega vürtsitatud romaani "Cougar".
10

ARVUSTUS | Käsi püsti! Kes tahab olla meisterdetektiiv Sherlock Holmes?

16:14, 20. september 2018
Stewart Rossi raamat „Lahenda nagu Sherlock“ ei vaja erilist tutvustust. Kui teose pealkiri ei ütle lugejale piisavalt selgelt, mis teda ees ootab, on parem raamat sootuks kõrvale panna. Sellisel juhul ootab ees vaid peavalu ja frustratsioon.
1

ARVUSTUS | Triinu Merese „Kuningate tagasitulek“ – maailmalõpujärgne lugu inimlikkusest ja loomalikkusest

10:28, 18. juuni 2018
„Kuningate tagasitulek“ on Triinu Merese teine romaan. Selle samanimeline eellugu on ilmunud lühiromaanina 2012. aasta kogumikus „Täheaeg 11. Viirastuslik rügement“. Merese loomingu kohta on öeldud, et ta ei kipu ennast kordama ega sama ainestikku lüpsma. Samas on tore, et ta seekord sama ainestikku lüpsis ning kunagist lühiromaani edasi arendas.
1

ARVUSTUS | „Tõrkeotsing“ – mis siis, kui ajalugu oleks läinud teisiti?

18:15, 15. juuni 2018
Ulmekirjanik Heinrich Weinbergi romaani „Tõrkeotsing“ tegevus leiab aset alternatiivajaloolises Eestis. Kuna ei toimunud Liivi sõda ega Põhjasõda, ulatub Eesti Föderatsioon Riiast Jaanilinna ja Kärdlast Pihkvani. Siin elab 10 miljonit inimest: eestlased, liivlased, lätlased ja venelased.
3

Tarvilik taskuraamat igaühele, kes on otsustanud vähem liha süüa

16:47, 15. mai 2018
Kui oled otsustanud vähem liha sööma hakata, oled esialgu üsna sageli kimbatuses - sa ei tea täpselt, mida süüa ja kuidas toitu valmistada, rääkimata raskustest toidu valimisel reisidel.
6

Legendaarse vanameistriga tulevad kaasa peer ja pardid

15:22, 15. mai 2018
“Kaasas peeruruupor!” kuulutab “Miki Hiire” eriväljaanne oma esikaanel. 2 euro ja 99 sendi eest kingitakse kõikidele esmaklassilise kirjanduse huvilistele lisaks ka plastikust mänguasi, mis nupuvajutuse toimel kõhutuule malbed hääled esile manab. Või noh, peaks seda teoreetiliselt tegema, sest patareisid leluga kaasa ei tule.
4

Uus raamat aitab vanematel laste sotsiaalseid oskusi arendada

13:20, 8. mai 2018
Täna avaldas Tervise Arengu Instituut (TAI) lastevanematele mõeldud käsiraamatu „VEPA kodu“, mis toetab vanemaid lapse sotsiaalsete oskuste arendamisel kodus. Raamat on elektrooniliselt tasuta kättesaadav siin.
1

ARVUSTUS | „Cthulhu kutse“ – tutvus õuduste õudusega

18:01, 16. aprill 2018
On tore näha, et Lovecrafti looming, millest on saanud popkultuuri osa, on jõudnud suure lombi tagant Läänemere rannikule. „Cthulhu kutse“ on lühijuttude, ja mõnede pikemate juttude, kogumik, mille keskmes on Lovecrafti kuulsaim tegelane – samanimeline kurjuslik kosmiline olend, mis toob endaga kaasa hävingu.
2

ARVUSTUS | „Fire and Fury“: mitte nii sensatsiooniline, kui meile räägiti

17:02, 29. märts 2018
Pean tunnistama, et „Tuld ja raevu“ („Fire and Fury“) alustades oli mul selle suhtes tugev eelarvamus. Alustame kaanepildist, milleks on hoolega valitud kõigist võimalikest kõige rumalama näoga Donald Trump. Lisaks Ameerika meedias korrutatud sisukokkuvõte sellest, et Ameerika president läheb õhtul kell kuus voodisse, kus vaatab telekat, sööb juustuburgereid ja helistab kõik sõbrad läbi. Eeldasin, et terve raamat on sellist ärapanemist täis ning on seega vaid teatud lugejaskonda rahuldav lugemine: „Näe, Trump ongi nii loll ja saamatu, kui ma arvasin.“ Madal meelelahutus, mitte tõsine sissevaade vaieldamatult värvikaima USA presidendi esimese tööaasta iseärasustele.
1

Saladused ei kesta igavesti: iiri vallasemade traagiline lugu jõudis raamatusse

18:07, 21. märts 2018
Ükski saladus ei kesta igavesti, on ammutuntud elutõde. Sellele annab kinnitust ka Ann O´Loughlini romaan „Ballisaali kohvik“, mis on ainest kogunud elust enesest.
1

ARVUSTUS | „(Mitte just) Armastuslugu“: hoiatus himurate (vana)meeste eest

21:12, 19. märts 2018
Brigitta Davidjantsi „(Mitte just) Armastuslugu“ on sügavalt isiklik lugu, mis aga paljudele naistele (eriti neile, kes kasvanud 90ndatel) mõneti nende endi noorust meelde tuletab. Kuigi raamatus võib olla detaile, mis tänapäeva noorele neiule võõraks jäävad, on loo keskmes vägagi universaalne lugu noore inimese ärakasutamisest.
7

VALU EI ÕILISTA: arsti kirjutatud raamat õpetab valu üle võimu haarama

17:32, 16. märts 2018
„Mind vaevavad migreen, krooniline ishias, ajutised põlve- ja puusavalud, sõrmeliigeste algav artroos. Isiklik hambavalunorm on mul juba ammu täis. Olen seda raamatut kirjutades 47-aastane,“ kirjeldab Soome arst Helena Miranda oma kokkupuudet valuga.
5

„Surnute laul“ – kuidas näeb šotlane Eestit?

09:53, 14. märts 2018
Kolm aastat Eestis elanud šoti krimikirjaniku Douglas Lindsay romaan „Surnute laul“ kirjeldab Ühendkuningriigi ja Eesti politseinike ühiseid jõupingutusi kaht riiki haarava mõrvaüsteeriumi lahendamiseks. Peategelane, detektiivinspektor Ben Westphall, külmetab siinses kaamoslikus novembris nagu me isegi, ent imestab, kui hästi oskavad meie politseiuurijad inglise keelt.
1

Kuus põhjust, miks õhtul enne uinumist raamatut lugeda

13:30, 23. veebruar 2018
See, et lugemine on hea, teab iga raamatusõber. Nüüd saab oma lugemiskirge välja vabandada ka sellega, et see on ka nii vaimule kui kehale kasulik.
1

ARVUSTUS | Eestlane sõjas läbi koomiksiprisma

23:00, 11. veebruar 2018
Koomiksiraamat „Kodu kaitsjad“ toetub Albert Kivikase „Nimed marmortahvlil“ ja Leo Kunnase „Sõda 2023“ materjalile, visualiseerides vabadussõjas toimunut ning mida võib endaga kaasa tuua Krimmi stsenaarium Ida-Virumaal. Õnnestunud idee ja vormi puhul jookseb lati alt läbi aga jutustatav lugu.
3

VIDEO | Kuidas koduraamatukogu korras hoida, et see ei kapsastuks?

00:01, 3. veebruar 2018
Ühed soovivad kodu raamatutest tühjemaks saada, teised soetavad neid rõõmuga juurde. Ent mõned kallid ja olulised kirjandusteosed on koha leidnud pea igas majapidamises. Eesti rahvusraamatukogu restaureerimiskeskuse konservaator Urve Kolde annab nõu, mismoodi kodust kirjavara kaua heas korras hoida. Kõik algab juba sellest, et me raamatut riiulist võttes ära ei lõhuks.
11

ARVUSTUS | „Archie tutvub Nero Wolfe'iga“ sobib ka lugejale Wolfe'i maailmaga tutvumiseks

17:52, 21. jaanuar 2018
Hea kriminull on selline, et lugemine läheb märkamatult kiiresti ja kurikaelu on kuni lõpuni välja raske ära tunda. Selles, nagu ka Nero Wolfe'i abilise Archie Goodwini mõnusalt teravkeelses jutustamisstiilis, suudab Rex Stouti mantlipärija Robert Goldsborough algsete Wolfe'i romaanidega kenakesti võistelda.
0

ARVUSTUS | Nastja „Minu maagiline elu“ võib avardada ka nõiandusskeptiku silmaringi

10:35, 10. jaanuar 2018
Ma ei ole esoteerika-, nõia- ega eneseabiraamatute lugeja, sellepärast on raske Nastja uut raamatut „Minu maagiline elu“ millegagi võrrelda. Tõsist lugemiselamust see raamat vaevalt et kellelegi pakub. Küll aga on ta tore lihtne lugemine, mis, ma arvan, sobib eeskätt teismeealiste tüdrukute lugemisvarra.
12

Eco „Praha kalmistu“ – romaan lugemisgurmaanidele

15:49, 4. jaanuar 2018
Ei leidu palju kirjamehi, kes oleksid sõnavalikus nii mängulised. See muudab romaani, mis on nii pungil ajalugu, loetavaks. Umberto Eco „Praha kalmistu“ ei ole kergemate killast, vaid mõeldud lugemisgurmaanidele. Lihtlugejat võib tabada meeleheide.
1

Sotsialismiaja söögimälestusi: poliitika lisab roogadele mõnusalt vürtsi

09:42, 3. jaanuar 2018
Näen juba lugejaid, kellele armastatud köögikirjaniku nimi tuttav, imestunult kulmu kergitamas: kokaraamatud käivad ikka pigem toidu- kui raamatublogisse. Jah, ka Maire Suitsu on oma raamtusse toiduretsepte pikkinud - ja üldse mitte vähe - aga nagu ta ise ütleb, ei saa kunagise Nõukogude Liidu toiduteemasid puudutades vältida ka poliitikat ning sestap pidi temagi ka kõige meeldivamaid roogi paratamatult serveerima poliitikaga maitsestatult ja mõnikord lausa kuhjaga ülevatult.
2

„Mamma Engalandi miraaž“ avab eestlase olemust, pakub säravaid dialooge ja mõnusat naeru

11:21, 1. jaanuar 2018
Pärast aastast pausi teise novellikogu välja andnud Eduard Tüür ei näita end üksnes viljaka, vaid ka omanäolise, erudeeritud ja humoorika autorina. Nagu „Nägemine on nähtamatu", toob „Mamma Engalandi miraaž“ lugejani mõnusalt muhedad, kohati uskumatud, ent siiski nii usutavad lood elust enesest.
1

„Aarete saare“ eellugu paljastab suure varanduse saladuse ja põnevuses alla ei jää

09:37, 29. detsember 2017
Šoti kirjaniku Robert Louis Stevensoni seiklusromaanile „Aarete saar“ (1883) on kirjutatud mitmeid järgesid ja eellugusid. Originaali kirjandusliku tasemeni need ei küüni. Aga ameeriklase Arthur D. Howden Smithi „Portobello kuld“ jõuab sellele üsna lähedale.
0

Trükimuuseumis valmib "Väikese printsi" käsitöötrükk

11:26, 26. november 2017
Trüki- ja paberimuuseum annab välja ajalooliste pressidega piiratud tiraažis käsitööversiooni Antoine de Saint-Exupéry armastatud teosest “Väike prints”. Kokku 250 numereeritud „Väikese printsi“ eksemplari valmistamiseks on muuseum ühisrahastuse abil kogunud üle 6000 euro ning käimas on ajalooliste seadmete häälestamine.Eesti trüki- ja paberimuuseumi direktori Lemmit Kaplinski sõnul otsustas muuseum 2017. aasta sügisel esmakordselt ette võtta tervikteose trükkimise ja köitmise muuseumi kogus olevate seadmetega. Viimati kasutati sarnaseid tehnoloogiaid raamatu valmistamiseks möödunud sajandil.“Siin on peidus ilus metafoor. “Väike prints“ on siiras lugu, mis õpetab vaatama südamega. Seal, kus mõned nägid vanarauda, väärtusetut ja iganenud tehnikat, nägime meie võimalust rääkida lugusid inimkonna püüdlusest jagada oma teadmisi läbi kirjasõna,” kommenteeris Kaplinski teose valikut.Trükki läheb Ott Ojamaa esimene eestikee
6

„Ülelahe pumpernikkel“: natuke liiga põgus vaade Soome eestlaste ellu

17:57, 16. november 2017
Kersti Salulaidi „Ülelahe pumpernikkel. Soome tööle“ on küll kerge ja kiire lugemine, kuid jääb natuke liiga lahjaks nii sisus kui pikkuses. Öökapiraamatuks või pika lennureisi ajal lugemiseks sobib ta siiski hästi.
11

GALERII | Mart Kivastik tutvustas vastset esseekogumikku

10:20, 10. november 2017
„Ühel hetkel ma avastasin, et esseede kirjutamine on hea võimalus kirjutada seda, mida sa ise tahad, ilma et seal sõndagi muudetaks,“ ütles kirjanik Mart Kivastik oma vastilmunud kogumiku „Armastuse vormid“ neljapäevasel esitlusel Tartus, Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses.
0

ARVUSTUS | „Kes kaotas Venemaa?“: maiuspala välispoliitika huvilistele

17:47, 31. oktoober 2017
Aastaid Moskvas töötanud ajakirjaniku Peter Conradi „Kes kaotas Venemaa? Kuidas maailm astus uude külma sõtta“ on suurepärane leid neile, keda huvitavad välispoliitikas eriti riigijuhtide omavahelised suhted ja maailmapoliitika mõju tavainimestele. Raamat on äärmiselt kaasahaarav ning pakub vaimukaid kirjeldusi suurmeeste kohtumistest, vestlustest ja sellest, mida üksteisest arvatakse, ilmestades seda, mis maailmas viimastel aastakümnetel toimunud on ja miks.
2

„Seitsme kuningriigi rüütel“ – lihtsamalt kirjutatud kui „Jää ja tule laul", siivas ja sobiv teismeliselegi

15:12, 29. oktoober 2017
„Jää ja tule laulu“ raamatusari ning „Troonide mängu“ teleseriaal on tuttavad paljudele. Fännid ootavad pikisilmi kuuenda romaani „Talvetuuled“ ilmumist. Nüüd laseb George R. R. Martin neil teha tutvust Westerosega sadakond aastat enne „Troonide mängu".
0

„Mees, kes otsis oma varju“ – hoogne, sünge, teravalt ühiskonnakriitiline

09:51, 22. oktoober 2017
Pealkirjas välja käidud iseloomustus reedab, et Millenniumi saaga viies raamat – sealjuures teine, mille on kirjutanud Stieg Larssoni mantlipärija David Lagercrantz – hoiab romaanisarja lippu kõrgel. Kui Lagercrantzi esimesest Milleniumi-raamatust „See, mis ei tapa“ võis leida pikemaid kirjeldusi, siis nüüdses osas on justkui iga sõna hoolega läbi kaalutud – ei midagi, mis tempot maha võtaks.
3

Raamatukujunduse kuldreegel: mida pikem tekst, seda vähem trikitamist

00:01, 7. oktoober 2017
Võiks arvata, et raamatu puhul mängib suuremat rolli sisu, mitte väljanägemine. Ometi ei kutsu igava kaanega teos end pihku haarama ning raskesti loetav kiri ja liiga väiksed reavahed teevad ka sisult väärt teosele karuteene.
0

ARVUSTUS | Teejuht eesti talurahva maagiaga täidetud maailma

18:29, 16. september 2017
Vähemalt osa meie esivanematest uskus, et seljahaiguse vastu on abi sellest, kui kevadel esimest korda piksemürinat kuuldes kolm kukerpalli lasta. Või et metsas on keelatud vanduda ja mõelda kurje mõtteid. Nii tuleb välja folklorist Reet Hiiemäe koostatud raamatust „Eesti rahvatarkused kodust, loodusest, tervisest ja suhetest“.
1

ARVUSTUS: „Rachel, mu piin“ räägib järjekordse õnnetu armastusloo

13:18, 8. september 2017
“Rachel, mu piin” on Daphne Du Maurier’ romaan, mis on inspireerinud ka filmitööstust ning samanimeline film ongi hetkel ka Eesti kinodes jooksmas. Kahjuks filmi ma veel vaatamas käinud ei ole, kuid selleks, et lugu korralikult mõista, ongi parem lugeda enne läbi raamat, kui vaadata filmi.
4

ARVUSTUS | „Ebateadusest ja imekividest“: kristallimaagia müütide purustamine vale meetodiga

17:32, 5. september 2017
Geoloog Anto Raukase raamat, mis seab eesmärgiks ebateaduse ja imekristallidesse uskumise meeletut populaarsust pisut nõrgestada, teeb nii mõneski osas iseendale karuteene. Mis on eestlaste kristallilembuse põhjustajaks? Inimeste teadmatus? Euroopa Liit? Marju Lauristin?
6

ARVUSTUS | Põrandaks sõnnikukiht – Eesti talurahva karm argireaalsus

11:49, 15. august 2017
Heiki Pärdi raamat „Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma“ lõhub idealiseeritud arusaama Eesti talurahvast. Pärdi näitab, et talurahva argielu oli suisa uskumatult kole. Eeskujusid siit ei leia.
33

Helikopterirööv: ole sa pätt või pankur, profina tegutsedes kehtivad ikka samad reeglid

15:00, 11. august 2017
Jonas Bonnier „Helikopterirööv. Tõsielul põhinev lugu Rootsi ajaloo suurimast raharöövist“. Tõlkinud Aive Lauriste, Helios, 2017
0

ARVUSTUS | „Daam kullas“ – pigem perekonna kui portree erakordne lugu

14:10, 5. august 2017
Vaatamata pealkirjale sukeldub Anne-Marie O’Connori „Daam kullas. Gustav Klimti meistriteose, Adele Bloch-Baueri portree erakordne lugu“ ühe kunstiteose sünniloost märksa sügavamale 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Viini kultuuriellu. Aga veelgi põhjalikumalt ajalukku.
0

ARVUSTUS | "100 silmapaistvat Eesti naist" – valik, millega saab vaielda

18:10, 25. juuli 2017
Kellegi või millegi seast kõige-kõigemaid pjedestaalile tõstvad ülevaated tekitavad lugejas pea alati kihku koostaja valikule vastu vaielda. Mõte hakkab juba sisukorda uurides arutlema, kuivõrd me esiletoodud nimekirjaga nõustume ja miks. See võrdlushasart ongi ehk nende suurim võlu ja annab hästi tunnistust, et liialt tõsiselt ei tohi ühtegi taolist väljanopet võtta.
0

ARVUSTUS | Õppus Zapad: venelane on Tallinnas loetud päevadega

22:07, 23. juuli 2017
Aasta on 2023 ning venelased peavad enda lääneringkonnaõppust Zapad, mis kasvab üle sõjaliseks tegevuseks Eesti vastu. Idapiirilt jõutakse mängeldes kolme päevaga Tallinna. Kunnase „Sõda 2023“ kui n-ö dokumentaalromaani tugevus peitub just selle ideelisuses, tuues sõja tähenduse eestlastele hulga samme lähemale.
50

ARVUSTUS | "Tema verine sepitsus" – kas meeleheitele aetud mõrvarile peaks kaasa tundma?

08:25, 9. juuli 2017
Mulluse Bookeri auhinna üllatuskandidaati, šoti autori Graeme Macrae Burneti romaani "Tema verine sepitsus", soovitan soojalt lugeda nii ajaloohuvilistel kui ka kriminullide austajatel. Tõsi, mõrvar on algusest peale selge ja kogu lugu keerleb selle ümber, mis noorukit veretööle tõukas. Kuid tema teekond roimani on põnev ning pakub ohtralt mõtteainet, samuti pilguheitu 19. sajandi karmile külaelule ja tolle aja psühhiaatriale.
1

Lugu depressioonist: lootusrikas teekond tunneli lõpus kumava valguseni

15:00, 27. juuni 2017
Depressioonil on miljon nägu ehk depressioon on selle inimese nägu, keda ta parasjagu kimbutab. Üks võimalikest nägudest on kirjeldatud Matt Haigi raamatus "Põhjused, miks valida elu".
5

ARVUSTUS | Kurb või lohutav? Lasteraamat kirjeldab lemmikloomade paradiisi teispool vikerkaart

12:56, 27. juuni 2017
Mis saab meie armsatest karvastest ja sulelistest lemmikutest, kui nad ühel kurval päeval meie juurest lahkuma peavad? Kuhu nad lähevad? Kas nad mäletavad meid? Kui sügav saab olla side inimese ja looma vahel? Kindlasti on selliste küsimuste üle pead murdnud paljud lemmiklooma kaotanud inimesed, eriti lapsed.
1

ARVUSTUS | Kuulake Kivirähki! Neil Gaimani "Eikusagi" viib rentslirahva värvikasse maailma

08:02, 26. juuni 2017
Hoogne ja värvikas ehk veelgi napimalt väljendudes kaasahaarav on esimene mulje Neil Gaimani raamatust "Eikusagi". Seejuures haarab mind selle imede ja julmuse maailma sündmustest enamgi võikavõitu tegelaste ning olukordade detailne kirjeldus. Autor igatahes värve kokku ei hoia.
0

Rohelised köögiviljad - mitte vaid varasuvine maitseelamus

17:23, 20. juuni 2017
Rohelised köögiviljad aitavad suurt hulka terviseprobleeme ennetada ning sestap võiksid need toidulauale kuuluda mitte pelgalt varasuvisel ajal, vaid igal ajal sõltumata kohast.
0

ARVUSTUS | Täna "Haiuime ja Sichuani pipraga" randa päevitama, järgmisel suvel juba Hiinasse pulkadega pusima

08:22, 16. juuni 2017
Nagu Sichuani pipar paneb süües huuled mõnusalt surisema, paneb ka „Haiuim ja Sichuani pipar“ lugedes mõtte särinal jooksma: mida kõike nad seal küll nahka ei pane. Aga nagu autor Fuchsia Dunlop oma raamatus kinnitab, on söök ja jook hiinlase jaoks sotsiaalse suhtluse süda. Sestap annab ka esmapilgul kokaraamatuna tunduv „Haiuim ja Sichuani pipar“ üsna hea ettekujutuse hiinlaste igapäevaelust. Seda kohati eurooplase mõnusalt eneseiroonilise pilgu läbi.
1

ARVUSTUS | Mart Sanderi ajalooline ulmeromaan: kuidas kõlaks küsimus kõigile vastustele?

14:41, 14. juuni 2017
Hea raamatu tunneb kohe ära. Ta haarab su oma lummusesse juba esimestest lehekülgedest ja hoiab tugevas haardes lõpuridadeni välja. Mart Sanderi romaan „Lux Gravis. Raske valgus“ on keerukalt konstrueeritud jutustus: ühtaegu ajalooline põnevik ja ulmemüsteerium.
6

Igaühest võib saada jooksja - lihtsalt esimest sammu on vaja

15:38, 23. mai 2017
"Mõnikord, selleks, et aru saada, kas oled jooksja, tuleb lihtsalt välja minna ja joosta," innustab Alexandra Heminsley kõiki katsetama, kas see treeningviis võiks ka neile sobida.
2

ARVUSTUS | Margus Mikomägi maksab lauldes võlgu

08:07, 11. mai 2017
Muidugi on Margus Mikomägi regilaul. Me kõik oleme, tegelikult. Aga tema julgeb selle välja öelda.
0

ARVUSTUS | "Tüdruk jääs" – naine, kel pole midagi kaotada, murrab läbi ühiskondlike tõkete

08:57, 8. mai 2017
Slovakkias elava briti kirjaniku Robert Bryndza esimene põnevik „Tüdruk jääs“, mis tõusis mullu Amazoni esimüügihitiks, näitab lugejaile Suurbritannia klassisüsteemi tegelikkust. Ühiskonda, kus üks mõrv on kordades tähtsam kui teised ning kus aadliverd poliitik ei pea Ida-Euroopast pärit ja veel naissoost politseiuurijat sobilikuks tema tütre mõrvajuurdlust vedama. Viimane aga näitab, kui tugevast puust ta tehtud on. Niisiis: raamat girl power’i fännidele!
0

ARVUSTUS | "Nägemine on nähtamatu" ehk inimene koosneb lugudest, mida ta räägib

20:39, 29. aprill 2017
Kirjastaja ja endise lennundusjuhi Eduard Tüüri kolmas raamat "Nägemine on nähtamatu" on põnev lugemine neile, kellele meeldib reisida ja endasse reisilugusid ahmida. Samuti pakub nostalgiat neile, kelle lapsepõlv ja noorusaastad möödusid nõukogude ajal.
2

Indrek Hargla ja kuue teise Eesti kirjaniku ühisteos esmaavaldatatakse Elisa Raamatus

10:37, 24. aprill 2017
Aprillist saab Elisa Raamatust lugeda spetsiaalselt äpile kirjutatud seitsme tuntud Eesti kirjaniku teost "Eestid, mida ei olnud", kus jutustatakse Eesti minevikust ulmevõtmes.
0

Mait Vaik: "Hea luule tuleb spontaanselt – mõne minuti jooksul."

04:00, 22. aprill 2017
Suurepäraste poplaulude kirjutajast justkui märkamatult tõsiseltvõetavaks ja tunnustatud proosakirjanikuks kerkinud Mait Vaik räägib Õhtulehele, kuidas ta looming sünnib, miks ta üldse loob ja kuidas enda loodu talle tagasi peegeldub. "Toas istudes head luulet ei tule," on Vaik veendunud. "Aga teinekord tabab inspiratsioon ka väga ebasobival ajal. Olen kirjutanud luuletusi näiteks tikutoosidele ja peldikupaberile."
0

ARVUSTUS: Eesti russofoobist kriminaalpolitseiniku seiklused

11:38, 11. aprill 2017
Kriminaalromaanid on mõneti igavad. Alati on mõrv, alati on uurija, kellel on sherlockholmesilikult võimas detaili- ja mõtlemisvõime, mille tõttu ta varem või hiljem lahendab juhtumi, mida keegi teine ei suudaks. Ja pealegi kui korra loetud ega seda naljalt uuesti kätte ei võeta. See kõik kehtib ka Arno Saare "Tallinna rongi" kohta.
3

GALERII | Eesti elu kirjutati entsüklopeediaks

16:45, 24. märts 2017
Kes on eestlased ja millised nad on? Need on ühed küsimused, millele annab vastuseid Tartu ülikooli meediauurijate ja sotsioloogide 20 aasta töö viljana ilmunud monograafia „Eesti ühiskond kiirenevas ajas“. Monograafia ühe toimetaja sotsiaalteadlase Marju Lauristini sõnul on tegu Eesti elu entsüklopeediaga.
1

ARVUSTUS | Kui soontes voolab käsitööõlu

12:54, 18. märts 2017
Pruulikoera nn pungilik lähenemine, mis on täielikult vastuolus klassikalise äriõpiku tõdedega. Esmapilgul ei ole see sugugi nakatav, ent tuleb tunnistada oma võlu sellel siiski on.
0

ARVUSTUS: Mis võinuks saada, kui Hitler oleks Berliinist Eestisse pagenud?

10:07, 6. märts 2017
Maimu Bergi novellikogumikus "Hitler Mustjalas" otsib juuksuri abil välimust muutnud füürer pärast Beriilinist põgenemist Eestis pelgupaika, Angela Merkel aga vanaisa vallastütart. Tundub, justkui muigaks Berg peenelt selle üle, kuidas meie väike rahvas otsib kõikjalt seoseid Eesti ja eestlastega ning iga taolise avastuse puhul erutunult kilkab.
4

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis